,,SZTUKA CZYŚCI DUSZĘ Z CODZIENNEJ WARSTWY KURZU.,,

(Pablo Ruiz Picasso)

czwartek, 11 listopada 2010

Twórczy Kącik ...

Czy ,,Twórczy Kącik,, to spotkania ze sztuką czy ,,niesztuką,, można podyskutować .... co jest sztuką, co jeszcze nie jest sztuką a co już nie jest sztuką.
Chwilowo nie po drodze mi do Piwnicy na Dachu ... właściwie nie wiem czy tam się coś dzieje ... nie ma chyba nawet planu spotkań na listopad.
Zajmuję się więc czymś bardziej przyziemnym czymś praktycznym ...... robótkami różnorakimi.
Wczorajsze spotkanie było w nieprzystosowanej do tego co chciałyśmy robić sali ..... za ,,delikatne,, stoliki nadające się raczej do spotkań przy kawce i ploteczkach ..... .


No właśnie! Spotkania przy kawce, ploteczki i nic nierobienie ....... nie to jest sensem tych dwóch godzin raz w tygodniu (środa od 17.00 do 19.00) ...... mnie chodzi (i chodziło .... chciałam zrezygnować ale .....) o spotkania zdolnych i twórczych Pań z naszej miejscowości i okolic, z których ma coś wynikać (z tych spotkań oczywiście) ...... kawa, herbata i rozmowy nie tylko o robótkach to marginalny fragment spotkania ....... przychodzenie i nic nierobienie nie ma sensu ...... wręcz przeciwnie - działa destrukcyjnie na innych.


Żeby było prawie idealnie musi spotkać się kilka osób, których łączy pasja tworzenia ..... nieważne czy ktoś haftuje, szydełkuje, dzierga, decoupażuje, scrapuje ..... czy jeszcze coś innego robi ......... ważna pasja i chęć spotykania się by coś wspólnie zrobić .... wymienić doświadczenia .... podpatrzyć inne techniki .... itd. itp. 
Na razie nie organizujemy kursów bo ...... no właśnie - kursy to kosztowne sprawy.
Pokazanie, podpowiedzenie co i jak można zrobić a zorganizowanie jakiegoś kursu to zupełnie coś innego.


Miałyśmy przygotować się do robienia karteczek na święta ale stoliki nieodpowiednie były (używanie dziurkaczy na ,,delikatnym,, blacie stolika jest ryzykowne) więc każda robiła coś innego ...... wolna amerykanka u nas to norma chyba ..... Dorotka szydełkowaniem zajęta, Celinka gazetki z haftami przegląda ... od czasu do czasu zerka jak Dorocie idzie nauka szydełkowania (w razie czego służy pomocą) ... Pani Terenia szydełkowego aniołka robi .... Basia Kazi pokazuje proste supełki makramowe ....... więcej można zobaczyć w albumie Twórczego Kącika.

Zapraszamy na nasze spotkania osoby twórcze, osoby chcące podzielić się swoją pasją, osoby chcące razem coś zdziałać ....... mamy nareszcie swoją szafę, możemy wystawę zorganizować .... można podyskutować nad Twórczym Kącikiem - nad jego sensem.
Współpraca między Domem Kultury i nami by się przydała (nie musi być taka jak w Mikołowie ale .......).
Zapomniałam dodać, że zapraszamy do nas osoby dorosłe/młodzież ... .

ŚRODA godz 17.00 MDK w Łaziskach Górnych (pytać o salę na portierni)

3 komentarze:

  1. wspaniałe spotkania ...sama radość..pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. No, wczoraj było wyjątkowo przyjemnie na spotkaniu .... :)

    OdpowiedzUsuń
  3. wyglada bardzo ciekawie :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...