,,SZTUKA CZYŚCI DUSZĘ Z CODZIENNEJ WARSTWY KURZU.,,

(Pablo Ruiz Picasso)

sobota, 12 lutego 2011

Twórczy Kącik ... luty

Na środowym spotkaniu było tak jak powinno być na spotkaniach robótkowych ..... nie było bezproduktywnego siedzenia ...... no właśnie, ja tego nie rozumiem  - jeżeli ktoś nie ma zamiaru niczego robić to po co przychodzi? żeby sobie posiedzieć? żeby poplotkować? ... bez sensu.
Od tego są inne kółka:)
A u nas ,,się pracuje,, ... rozmowy na temat i nie na temat też są ... jest gwarno, jest wesoło ale nie bezproduktywnie.

Na poprzednich zajęciach Kazia wprowadziła nas do świata makramy ... no i zaczęło się plecenie sznureczków.


Bardzo ważny jest warsztat pracy - narzędzia i materiały! Ważne by każdy miał to co jest potrzebne do pracy ... w tym przypadku - jakaś poduszeczka (do przypięcia sznureczków), agrafka, sznurek, koraliki, zapięcia do naszyjników, nożyczki ... 


Makrama wciąga ... a jak się załapie co i jak to aż się chce pleść ... :) Celina szybko załapała i bransoletkę zrobiła.


Jeszcze dwie środy makrama a potem ozdabianie jajek techniką serwetkową ... co i jak pokaże Dorotka.


I jeszcze malutkie wyjaśnienie - Kącik powstał z myślą o zdolnych i twórczych Paniach, o małych dzieciach nie było mowy w ogłoszeniach. Małe dzieci na takich spotkaniach się nudzą ... jeżeli ktoś tego nie rozumie to jego problem.
Rozważane są warsztaty dla dzieci ..... na razie jest pomysł, co z tego wyniknie zobaczymy.

4 komentarze:

 1. fajne te spotkania macie :) a te panie, co nie robią, może najpierw chciały zobaczyć co i jak... a dzieci? właśnie dlatego też nie szukam specjalnie jakoś spotkań w okolicy, bo nie miałabym za bardzo, co z młodym zrobić. A tam, gdzie mogę go zabrać, to trochę daleko.
  aaaa, i zdjęcia twoich prac poproszę :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Nareszcie te spotkania ,,kształtu,, nabierają ... a panie, które wyłącznie posiedzieć by chciały muszą czegoś innego poszukać (np. jest Koło Gospodyń Miejskich) ... czasem nie ma dzieciaków komu ,,podrzucić,, - ja to rozumiem, wtedy dzieci sobie gdzieś w kąciku siedzą i np.rysują ... mnie o coś innego chodziło ...... (Panie z Kącika wiedzą o co mi chodzi:)).
  W tym temacie będę uparta - albo spotykamy się by coś robić w gronie dorosłych albo ,,siem wypisujem,,:) Dla dzieci chcących się czegoś nauczyć osobne warsztaty ... ukierunkowane pod kątem możliwości dzieci ...

  OdpowiedzUsuń
 3. a to jak panie wiedzą, i jesteś uparta, to ja się domyślać mogę ;) tak czy owak fajnie, że się rozkręcacie :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Fantastyczne spotkania..zazdroszcze tego klimatu

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...