,,SZTUKA CZYŚCI DUSZĘ Z CODZIENNEJ WARSTWY KURZU.,,

(Pablo Ruiz Picasso)

niedziela, 14 listopada 2010

Gościnnie ......

Po raz czwarty MDK w Mikołowie zorganizował 12 listopada Marcinowe Święto.
Punktem kulminacyjnym był wjazd na rynek rycerza Marcina na koniu.
Prosto z rynku patron m.in. żniwiarzy wraz z Grupą Teatralną i zebraną publicznością udał się do sali widowiskowej, gdzie w jesiennym klimacie wystąpiły zespoły MDK - Zespół Regionalny
Mikołowianki i inni ..... .
Całej uroczystości towarzyszyła degustacja marcinowych rogali (rogale to wypieki które według legendy kształtem przypominają zgubioną podkowę konia, na którym jeździł święty Marcin) oraz bogaty program artystyczny.


W holu MDK Klub Rękodzieła rozstawił stoiska z prezentacją tradycyjnego haftowania i innymi wyrobami rękodzielniczymi.



Dorotka prezentuje swoją szkatułkę i tackę wykonaną przez Agnieszkę (Agnieszka od września z naszego Twórczego Kącika przeszła do Mikołowa).


A to prace Bożenki, mojej koleżanki z ogólniaka .... Bożenka pokochała quilling i pergamano.


Kiedyś gościnnie wpadałam na zajęcia mikołowskiego Klubu Rękodzieła ..... Panie spotykają się w czwartki ..... z początku zajmowały się haftem, później dochodziły kolejne techniki (szydełkowanie, frywolitki, pergamano, quilling, decoupage ........... i inne).
Podoba mi się współpraca MDK z Klubem ... owocem tej współpracy są wystawy, kiermasze ..... zresztą, tam obowiązują inne zasady - odpłatność (część na materiały) oraz zadania do wykonania (które Panie wykonują bez szemrania) ........ .

Coś z historii Klubu Rękodzieła ...... ,,Kartka na każdą okazję,, - jak w tytule wystawa kartek .......

1 komentarz:

  1. Wszystko mi sie bardzo podoba, masz fajnie bywac na roznych takich spotkaniach, jarmarkach , tutaj tego nie ma , bardzo tesknie za Polska kultura , rynkow , jarmarkow itd.
    pozdrawiam .

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...